Štěpánka

Home > Příběhy > Štěpánka

Je to už dávno, možná 18 let nazpět, co jsem se vymanila z mentální anorexie a začala zase normálně jíst. Tehdy nebyl internet, byla jsem na to úplně sama a pomohlo mi teprve to, když mi kamarád v dopise poslal kopii několik stránek z knížky, která popisovala, že je to MENTÁLNÍ nemoc. Tehdy mi to došlo. Pár let trvalo, než jsem se naučila normálně jíst a necítit se vinna. Posledních nejmíň 10 let jím úplně co chci a nepřiberu ani kilo, i když snídám šlehačku a buchty, a jím skutečně úplně cokoliv. Jídlo jsem pustila úplně z hlavy. Naopak pokud se jím zabývám, tak přemýšlím "co jíst, abych byla řádně vyživená… aby mi nic nescházelo, vitamíny, minerály, bílkoviny atd." (jsem vegetariánka od dětství)

Před měsícem jsem odjela na cestu po Thajsku a Laosu. Protože tam moc není pečivo, máslo, sýry a věci, na které jsem zvyklá, navíc téměř ve všem je nějaké maso, začala jsem se vnitřně strachovat, abych měla co jíst... nedokážu snídat nudlovou polívku,takže už od rána jsem chodila ulicemi, a hledala, co bych mohla posnídat abych byla uspokojena. pak jsem hledala co jíst k obědu, k večeři... Začala jsem zase o jídle přemýšlet, ale tentokrát nikoliv abych nepřibrala, ale abych naopak při svých 50 kg nezhubla a nebyla na cestách slabá. A ejhle!!! Asi po týdnu jsem si všimla, že jsem přibrala. Na zadku, bříšku, prsou... Říkala jsem si: to je divný! Ale pak mi došlo právě to, o co se chci podělit: ČLOVĚK PŘIBÍRÁ, KDYŽ ŘEŠÍ JÍDLO, hubne, když je neřeší a zapomene na něj úplně! Tělu je jedno, jestli řešíte, jestli jíte moc nebo naopak že jíte málo a máte strach, že budete mít hlad. Když člověk řeší jídlo, mám dojem, že tělo si začne dělat zásoby z toho, co dostává, protože neví, zda ho chcete trápit hladem (držet diety) nebo zda máte oprávněný strach z hladu - obojí je druh stresu, paniky, a tělo se brání tím, že si pro jistotu udělá zásobu. Když se naopak přestanete jídlem zabývat úplně, nevadí mu ani, kdybyste pár dní nejedli - tělo reaguje na naši mysl, a pokud ona je v klidu, je i ono v klidu a nedělá si žádný zásoby ze strachu.

Na závěr musím ještě dodat, že být to před nějakými 17ti lety, asi bych po zjištění, že jsem baculatější propadla panice a chtěla začít držet dietu. Dnes se pousměju a řeknu si: to je dobře, že nejsem vychrtlá! Jsem ženštější! Krásnější! Víc sexy!

Tanec divošky

Tanec divošky
Cena: 220,00 Kč

Krásná - Petra na cestě

Krásná - Petra na cestě
Cena: 250,00 Kč

Mámou v pohodě

Mámou v pohodě
Cena: 650,00 Kč

Barevné okamžiky

Barevné okamžiky
Cena: 269,00 Kč

Audio balíček pro sebeléčení - CD

Audio balíček pro sebeléčení - CD
Cena: 250,00 Kč

Nejbližší akce

Individuální konzultace v Praze

Místo konání: Srbská 2, Harmonizační studio Osm, blízko stanice Hradčanská Praha
Datum konání: 19.02.2019 - 19.02.2019.,
od: 10:00. - 18:00.
všechny akce

Přejete si, abych Vám byla podporou na Vaší cestě?

Třikrát do měsíce Vám zasílám své krátké originální texty, které nejsou nikde jinde publikovány. Slouží jako podpora, zamyšlení či podnět k tomu, jak lze svůj život maximálně a vědomě prožít.

Zde uveďte svůj e-mail. .

odhlášení

Napište mi

Ženy v pohodě na Facebooku

Navštivte také naše stránky na Facebooku

KONTAKT

+420 736 455 107
m.krepelkova@zenyvpohode.cz

E-book
můj příběh

PROBUZENÍ z pekla
aneb cesta k ŽIVOTU

stáhnout
E-book můj příběh