Čím se to bavíme?

Home > Články > Inspirativní texty > Čím se to bavíme?
AAA
velikost textu
 Jedna z věcí, kterou dlouhodobě pozoruji, tak je určitá hranice, kam jsme běžně ochotni jít.
 
Ano, zabavovat se, bavit se líbivými nebo pro nás nějak fascinujícími, taky populárními záležitostmi (zdravá strava, tantra, minulé životy, Bohyně), ale kdo skutečně hledá Svou pravdivou podstatu? Kdo se skutečně zajímá o to, kdo je on sám, co je a kde je? Kdo skutečně chce najít pravdu o sobě samém?
Je toho tolik na trhu - informace, zážitky, léčení a terapie. 
Ale je to skutečně tak důležité? Skutečně tohle všechno potřebujeme? Nebo se tím jen vzdalujeme od podstatného?
 
Sedí mi k tomu citát Moojiho.
"Čistit vlastní osobu je jako snažit se vyčistit pytel na odpadky. Proč plýtváte časem, když nakonec pytel i s odpadky vyhodíte?"
 
Lidí, kteří skutečně hledají uvnitř sebe samotného, i když to znamená, že jsou ochotni naprosto ztratit iluze o sobě samém, všechna přesvědčení o sobě, že si dovolí ztratit svou osobní identitu, ztratit sebe tak, jak se dosud znali, těch už tolik není. Ono to není ani trochu pohodlné, dokonce v první fázi ani příjemné a rozhodně vám to nezaručuje žádnou jistotu.
Naopak naprosto vás to znejistí, ohrozí to všechnu tu „pevnou“ strukturu iluzí o sobě samém.
Často skutečně až nějaké utrpení lidi zavede do těchto končin, kdy už jinak nemohou, když už nemohou postaru. Jinak než pravdivě to nejde.
Proto ráda říkávám, že takové zhroucení vůbec nemusí být špatné místo.
 
Proč?
Odpovím opět slovy Moojiho, z knihy „Bílý oheň.“
"Mysl, iluzorní osoba se nechce změnit. Velmi se obává změny. Nevadí ji modlit se za změnu ve světě, ale sama se změnit nechce. Mysli nevadí i hrát si na spiritualitu, nenamítá nic proti tomu, setkat se s Bohem, dokonce ani proti setkání s Ním jako se sobě rovným, ale nechce sama sebe za Boha vyměnit. Mysl vám chce prodat druh spirituality, který buduje vaše ego a říká vám: "Ano, budeme dělat tahle cvičení ve vzájemném objímání, budeme se modlit za svět," tyto záležitosti vás coby osobu ale nijak nezpochybňují.
Když nastane čas, aby byla zpochybněna vaše identita, a to, kým jste, objeví se všechny strachy a odpor, a vy začnete mít pocit, jako byste se rozpadali.
Ve skutečnosti se ale nerozpadáte, rozpadá se pouze falešná slupka.
A na začátku to ani není rozpadání, ale jenom pocit ohrožení. když je mysl ohrožená, bude bojovat, aby se nerozpadla- a je to opravdu velmi nevyzpytatelný hráč. Bude předkládat všemožné pochybnosti, které dokáže najít ve všech oblastech, které jsou jí dostupné. Bude hledat vaši Achillovu patu, aby to zkusila a bodla vás do ní, propíchla tak vaše odhodlání a mohla vás znova zavést do propasti osobní identifikace, rozptýlení a klamu."
 
Neřekla bych to lépe. 
 
 Jen za sebe - nenechme se opít rohlíkem a zcela se oddejme Pravdě a Boží milosti.  Ano, pokud jste alespoń jednou  zažili tento kontakt, je to pro vás uchopitelnější. Ale i když jste nezažili, tak pozorujte, která slova cítíte jako pravdivá, vnímejte, kdy vám nitro reaguje. Důvěřujte mu. Nebojte se být prázdní.
 
 
 
 

Jak o sebe pečovat E-BOOK

Jak o sebe pečovat E-BOOK
Cena: 333,00 Kč

Tanec divošky

Tanec divošky
Cena: 220,00 Kč

Světlem sama sobě

Světlem sama sobě
Cena: 349,00 Kč

Krásná - Petra na cestě

Krásná - Petra na cestě
Cena: 250,00 Kč

Příběh ženy

Příběh ženy
Cena: 128,00 Kč

Nejbližší akce

Vlčice - cyklus

Místo konání: Rekreační objekty pod číslem popisným 232 Lipnice nad Sázavou
Datum konání: 04.10.2019 - 21.06.2020.,
od: 18:00. - 15:00.
všechny akce

Přejete si, abych Vám byla podporou na Vaší cestě?

Třikrát do měsíce Vám zasílám své krátké originální texty, které nejsou nikde jinde publikovány. Slouží jako podpora, zamyšlení či podnět k tomu, jak lze svůj život maximálně a vědomě prožít.

Zde uveďte svůj e-mail. .

odhlášení

Napište mi

Ženy v pohodě na Facebooku

Navštivte také naše stránky na Facebooku

KONTAKT

info@magdakrepelkova.cz

E-book
můj příběh

PROBUZENÍ z pekla
aneb cesta k ŽIVOTU

stáhnout
E-book můj příběh