. Co dávat dětem jíst?

Home > Články > Pro maminy > . Co dávat dětem jíst?
AAA
velikost textu
Je to podobné téma jako s technikou.
Dnes mamky frčí na zdravé výživě, mají tolik informací o těch nejlepších potravinách a bojí se dát dítěti něco, co nezapadá do jejich přísného výběru.
Ale zase, nemůžete ho ochránit, aby se nesetkalo se sladkostmi, aby mu někdo nedal čokoládu nebo, aby někdy neochutnalo uzeninu.
Můžete jim vybírat to nejlepší, ale nemůžete zabránit tomu, že se vaše dítě setká s něčím vyloženě nezdravým.
Ale opět – izolace není cesta; kontrola a zákazy není cesta.
Jasně, že mu babičky budou tím víc podstrkovat, čím víc se tomu budete bránit.
Je to hlavně vaše nastavení, váš strach, někdy ani ne tak z jídla, ale spíš z toho, abyste nebyla špatnou matkou.
Pokud je matka vyděšená, pokud je vyděšená z každého sousta, tak by si v první řadě měla zpracovat svůj strach.
A opět nejvíc děti načtou váš vlastní vztah k jídlu. Jak jíte vy sama? Máte ráda jídlo? Jste svobodná a zároveň bdělá s jídlem? Anebo jedete na systému kontroly, ovládání a rozdělování jídla na zdravé a prasečinynezdravé? Pokud vy budete mít zdravý vztah k sobě a k jídlu, pak se není čeho obávat, i když vaše děti snědí něco divného. Můžete dětem přestat bránit naslouchání svému tělu, jak se po čem cítí. Můžete s nimi mluvit o tom, co jim vyhovuje, ale tak, aby to postaveno na lásce k sobě, že chci, aby mi bylo dobře a ne na strachu z potravin.
 
U úplně malých dětí to ale nenechávejte jen zcela na nich, dítěti může být nasloucháno, ale nemusí být zatíženo plnou zodpovědností, nemusí rozhodovat. Může, ale nemusí. Nabízejte jim nové chutě, ať ochutnávají…, s hravostí a láskou. Ne s donucením nebo zákazy. To, že něco dítě nejí nějakou dobu, neznamená, že to nebude jíst nikdy. Učte ho, že chutě se mění.
Stejně to, co vy považujete za dobré, vůbec nemusí dítěti vyhovovat. Takže se uvolněte, vařte tak, aby vás to bavilo, aby vám to chutnalo a jasně a klidně vnímejte u nakupování, použijte svou intuici, zda tahle potravina je teď OK.
Stejně nemůžete dát na napsané informace, už mnohokrát jste se mohla setkat se lží, se zavádějícími údaji. Pokud vás to baví zjišťovat, zkoumat, tak to klidně dělejte, ale ne ze strachu. Neboť váš strach spíše přitáhne něco ne zcela dobrého. Pozorujte u nakupování, jak se cítíte; na dobré i na špatné věci můžete narazit úplně kdekoliv. Není žádná záruka. Téměř žádná, leda že byste si vše pěstovali sami a ještě k tomu znali obsah vaší půdy.
Důvěřujte si… Ano, tohle téma není vůbec o jídle.
Pokud cítíte, že máte s jídlem svá témata a spoustu strachu, tak se na mě obraťte – můžeme zapracovat na vašem tématu… a tím nejlépe pomoci vašim dětem.
I u tohoto platí, že čím větší problém z toho uděláte, tím těžší to bude. A ano, mnoho žen se dnes musí mnoho o stravě učit, neb mají děti různé reakce na jídla. Ale křeč ještě nikomu nepomohla. A v první řadě je moc fajn uvolnit tuhle křečovitou obavu.
 
Ke konkrétnímu rozboru situace slouží konzultace. Často je to nejvíc o tom, že to prostě strašně moc chcete dělat dobře, bojíte se postavit za svůj názor, nebo se bojíte, že svým dětem nějak ublížíte. Nevěříte si. Zpochybňujete se. Ale to všechno je jen váš strach. A je možnost se mu postavit.
 
 
 

Barevné okamžiky

Barevné okamžiky
Cena: 269,00 Kč

Mámou v pohodě

Mámou v pohodě
Cena: 650,00 Kč

Krásná - Petra na cestě

Krásná - Petra na cestě
Cena: 250,00 Kč

Jak o sebe pečovat E-BOOK

Jak o sebe pečovat E-BOOK
Cena: 333,00 Kč

Audio balíček pro sebeléčení - CD

Audio balíček pro sebeléčení - CD
Cena: 250,00 Kč

Nejbližší akce

Individuální konzultace v Praze

Místo konání: Studio Osm, Srbská 2 Praha
Datum konání: 23.08.2019 - 23.08.2019.,
od: 10:00. - 18:00.
všechny akce

Přejete si, abych Vám byla podporou na Vaší cestě?

Třikrát do měsíce Vám zasílám své krátké originální texty, které nejsou nikde jinde publikovány. Slouží jako podpora, zamyšlení či podnět k tomu, jak lze svůj život maximálně a vědomě prožít.

Zde uveďte svůj e-mail. .

odhlášení

Napište mi

Ženy v pohodě na Facebooku

Navštivte také naše stránky na Facebooku

KONTAKT

+420 736 455 107
m.krepelkova@zenyvpohode.cz

E-book
můj příběh

PROBUZENÍ z pekla
aneb cesta k ŽIVOTU

stáhnout
E-book můj příběh