Kláda

Home > Články > Texty k PPP > Kláda
AAA
velikost textu
Představte si sami sebe, jak stojíte v dešti na břehu rozbouřené řeky. Náhle se vodou nasáklý a podemletý břeh utrhne. Spadnete do řeky a strhne vás proud vody, který vámi zuřivě zmítá. Veškeré vaše úsilí udržet se nad vodou je marné a vy se topíte. Náhodou kolem vás proplouvá velká kláda, vy se jí zachytíte a pevně držíte. Kláda vám pomůže udržet hlavu nad vodou a zachrání vám život. Spolu s kládou jste unášeni proudem, až se nakonec dostanete na místo, kde je už voda klidná. Tam v dálce spatříte břeh řeky a pokoušíte se k němu doplavat. Ale nedaří se vám to, protože se stále ještě jednou rukou držíte klády a plavat můžete jen pomocí té druhé. Jak ironické! Právě ta kláda, která vám zachránila život, vám teď překáží dostat se tam, kam chcete. Na břehu řeky stojí lidé, kteří sledují, jak zápasíte, a volají na vás: „Pusť se té klády!“ Ale vy to nedokážete udělat, protože si nevěříte, že budete schopni doplavat až ke břehu.
V podobné situaci se ocitají mnozí, kteří si poprvé uvědomí, že trpí - ať poruchou příjmu potravy, či jinou formou závislosti, sebedestrukce. Když zjistí, že nejsou schopni zastavit jednání, které jim ubližuje. Mohou se cítit hloupě a zahanbeně, protože vědí, co dělají, ale přes veškerou svoji snahu jim to nejde změnit. Je to také čas vyhledat pomoc.
A tak se pomaličku a velmi opatrně pouštíte klády a trénujete splývání. Když se začínáte potápět, zase se klády chytíte. Pak se znovu pustíte a procvičujete si šlapání vody, a když se unavíte, opět se zachytíte. Po chvíli začnete trénovat v plavání kolem klády, jednou, dvakrát, desetkrát, dvacetkrát, stokrát, dokud nezískáte potřebnou sílu a sebedůvěru, abyste zvládli doplavat až na břeh. Teprve pak se můžete klády pustit.
Tak jako malé dítě, které se zapomene, a najednou se poprvé rozběhne. Zapomene na svůj strach, i na to, že to neumí, a najednou jde, běží. A když si to uvědomí, tak třeba spadne, ale už ho nic nezastaví. Už nic nemůže zastavit jeho touhu běžet.
Cesta k vyléčení z poruch příjmu potravy, či jiné sebedestrukce začíná pochopením toho, že tato porucha vám sloužila v době, kdy vám šlo o přežití. Poté musí následovat fáze, v niž je třeba vypěstovat a osvojit si nové schopnosti, které vám umožní nejen přežít, nýbrž získat od života to, co chcete, těšit se z něj a dále se rozvíjet. Přežití už není jediným cílem. Cílem se stává žít bohatý a naplněný život. 
Z knihy „Ženy, které jedí za svitu Luny“ – Anita Johnston.
Doplněno mým komentářem.

Jak o sebe pečovat E-BOOK

Jak o sebe pečovat E-BOOK
Cena: 333,00 Kč

Audio balíček pro sebeléčení - CD

Audio balíček pro sebeléčení - CD
Cena: 250,00 Kč

Nesmím přibrat. E-book a audia

Nesmím přibrat. E-book a audia
Cena: 333,00 Kč

Příběh ženy

Příběh ženy
Cena: 128,00 Kč

Barevné okamžiky

Barevné okamžiky
Cena: 269,00 Kč

Nejbližší akce

Individuální konzultace v Praze

Místo konání: Studio Osm, Srbská 2 Praha
Datum konání: 23.08.2019 - 23.08.2019.,
od: 10:00. - 18:00.
všechny akce

Přejete si, abych Vám byla podporou na Vaší cestě?

Třikrát do měsíce Vám zasílám své krátké originální texty, které nejsou nikde jinde publikovány. Slouží jako podpora, zamyšlení či podnět k tomu, jak lze svůj život maximálně a vědomě prožít.

Zde uveďte svůj e-mail. .

odhlášení

Napište mi

Ženy v pohodě na Facebooku

Navštivte také naše stránky na Facebooku

KONTAKT

+420 736 455 107
m.krepelkova@zenyvpohode.cz

E-book
můj příběh

PROBUZENÍ z pekla
aneb cesta k ŽIVOTU

stáhnout
E-book můj příběh