Kouzla naší váhy

Home > Články > Texty k PPP > Kouzla naší váhy
AAA
velikost textu
Dnes mi napsala kamarádka, jak byla znechucená po posledním nákupu oblečení. Odcházela z obchodu s pocitem, že je hnusná, tučná, do ničeho se nevejde, že už nikdy nebude jíst. Ten pocit se jí chvíli držel, dokud si neuvědomila, co se děje, a nezatočila s ním.
Asi to taky znáte, ne?
Podobné pocity mohou způsobit nejen kalhoty, které mají pouze v menších velikostech než je vaše, ale i zrcadla, právě v obchodech nekompromisně osvícená, nebo taky ručička na váze. Vážně – tolik? A i když jste se cítila do té chvíle dobře, tak v tu ránu je váš pocit spokojenosti pryč.
Zažily jste to?
Nedávno jsem začala žít s mužem a zjistila jsem, že můj drahý má zvyk se každé ráno vážit. Upřímně, taky mě to nalákalo – jednou, dvakrát. A pak jsem řekla dost. Uvědomila jsem si, že jsem začala jinak vnímat jídlo i svoje tělo.
Tak to ne – tohle již znám, takto začíná kontrola a nesvoboda. Když se chytnu do pasti hlídání se, tak naopak zastavím svůj metabolismus.
Ještě mě pobavilo, když jsem si uvědomila, že vážím téměř stejně, jako před mnoha lety, kdy jsem byla ze své váhy strašně nešťastná, kdy jsem dělala psí kusy, abych zhubla. Vtipné, protože dnes si nejen připadám dobře, ale dokonce si připadám hubená! Už několik let jsem přesvědčená o tom, že mám krásnou postavu a že jsem štíhlá. Že jsem normální.
A – v tom vidím velký vtip, dnes si klidně koupím i velikost 38. Jak je to možné?
Takže, když se přijímám, tak se vejdu i do 38?
Je to logické, když se cítím hubená, tak spíš něco najdu v regálu pod mou normální velikostí (40-42) než naopak.
Čím hůř se cítím, tím dřív mi vesmírná zákonitost, která zhmotňuje jednoduchý princip přitažlivosti, jako naschvál nabídne kalhoty s mým běžným číslováním, jež jsou ale ušité tak, že mám pocit, že jsou na barbínu, případně na barbínu po dietě.
Prostě, čím víc v pohodě se sebou jsme a nemáme v sobě žádné omezující přesvědčení o tom, jaké velikosti můžeme nosit, tím spíš najdeme v obchodě jiné kousky. Nerveme se do toho, kam se nedostaneme, což by jen symbolizovalo naši touhu být někým jiným, ale místo toho najdeme kousek, který nám sedí a jako bonus je v menším číslování a ideálně ještě ve slevě.
Takže, jak si nákupy neublížit? Tady je sedmero doporučení:
* pokud vám to nedělá dobře, nevažte se!
* zasmějte se, choďte na nákupy s kamarádkou, se kterou je sranda.
* užijte si to – když nemáte náladu nakupovat, tak tam nelezte!
* všimněte si osvětlení v kabinkách a nezbaštěte tu podivnou iluzi svého odrazu. Vy přece víte, že vypadáte krásně, trvejte na tom.
* hýčkejte se vždy, když se necítíte dobře, i jindy – takže pořád…
* vyhněte se obchodům s nepříjemnými prodavačkami, choďte tam, kde se cítíte dobře.
* nelezte na tu váhu!
Každopádně, když vás to přece jen dožene, ten nepříjemný pocit, že jste nemožná, tak nezoufejte. Je to jen informace, že ve svém sebe přijetí máte slabé místo, že se můžete mít ráda ještě o něco víc. Znát své rezervy vůbec není špatné.
Pak – velký soucit sama se sebou a komunikovat se svým tělem… ne nadávat mu, nevytvářet odpor, ale větší pole lásky k němu. Však ono není od vás odpojené, a pokud potřebujete více lásky vy, tak ono také.
Tak dojdete lépe k souladu těla a duše. Prostě žádné násilí, pořádnou dávku humoru a nenechte se přesvědčit o ničem jiném, než o tom, co vám dělá dobře.
 

Krásná - Petra na cestě

Krásná - Petra na cestě
Cena: 250,00 Kč

Krásná - Petra na cestě

Krásná - Petra na cestě
Cena: 250,00 Kč

Mámou v pohodě

Mámou v pohodě
Cena: 650,00 Kč

Audio balíček pro sebeléčení - CD

Audio balíček pro sebeléčení - CD
Cena: 250,00 Kč

Jak o sebe pečovat E-BOOK

Jak o sebe pečovat E-BOOK
Cena: 333,00 Kč

Nejbližší akce

Individuální konzultace v Praze

Místo konání: Studio Osm, Srbská 2 Praha
Datum konání: 23.08.2019 - 23.08.2019.,
od: 10:00. - 18:00.
všechny akce

Přejete si, abych Vám byla podporou na Vaší cestě?

Třikrát do měsíce Vám zasílám své krátké originální texty, které nejsou nikde jinde publikovány. Slouží jako podpora, zamyšlení či podnět k tomu, jak lze svůj život maximálně a vědomě prožít.

Zde uveďte svůj e-mail. .

odhlášení

Napište mi

Ženy v pohodě na Facebooku

Navštivte také naše stránky na Facebooku

KONTAKT

+420 736 455 107
m.krepelkova@zenyvpohode.cz

E-book
můj příběh

PROBUZENÍ z pekla
aneb cesta k ŽIVOTU

stáhnout
E-book můj příběh