Jak jsem si na sebe ušila bič

Home > Články > Odpočinkové texty > Jak jsem si na sebe ušila bič
AAA
velikost textu
 Jsem stále plná dojmů z posledního únorového víkendu. Ušila jsem si na sebe výzvu, když jsem chtěla veřejně poděkovat panu Františku Surmíkovi. Neptejte se mě proč, prostě mi to přišlo jako dobrý nápad. Svoji knihu jsem věnovala jemu a jeho ženě, která tento svět již opustila. Setkání s tímto človíčkem mě zasáhlo do srdce a já mu chtěla dát něco velkého.
František je taková kulturní duše Priessnitzových lázní. Srdečný noblesní člověk s obrovskou láskou k muzice. I díky němu má Jesenická hudební škola pravidelně kde koncertovat, což je pro začínající umělce moc důležité. Pokud vystupují v krásném, laskavém a podporujícím prostředí, tak jejich talent jen kvete. Františka vnímám jako součást lázeňského koloritu... a tím, že je ke každému přívětivý, srdečný a každého umí nějak pochválit, umí vidět na situacích a lidech to dobré, tak se vpisuje dalším lidem do srdce vskutku mocně.
Byla jsem vyzvána, že to mohu udělat na reprezentačním plese. Plesy zrovna nemusím, i proto, že ani trochu neovládám společenské tance. Noblesní plesy v cizím městě pro mě nejsou ničím vábivé. Co vábivé – je to moje noční můra! Ale výzva je výzva a já vím, že když se něčeho hodně bojím, tak mě to, že to překonám, nesmírně obohatí.
Byla jsem pro pana Františka úplným překvapením, do zahájení akce vůbec nic netušil a hlavně absolutně nevěděl, že je zvěčněn v mé knize. Shodou velmi vtipných náhod jsem měla na ten večer doprovod v osobě dávného Františkova přítele, také muzikanta. Společně jsme za starým pánem na začátku plesu došli a vše mu řekli. Nechtěla jsem ho uvést do situace, kdy by byl zaskočen, kdy by u něj převládl spíš nepříjemný pocit.
No... byla ve mně malá dušička, když jsem po Felixovi Slováčkovi měla vystoupit před celým sálem. Moderátorka byla naštěstí velmi příjemná a profesionální, pomohla mi uvolnit se. Vím sotva polovinu z toho, co jsem říkala..., ale vím, že se to povedlo. Povedlo se mi udělat radost starému pánovi, projevit srdečné poděkování za to, že je a možná i připomenout místním, aby si uvědomili, jakou perlu mezi sebou mají.
A protože František je nezmar, tak nakonec překvapil i on mě, když mi poté zazpíval Ježkovu píseň... Klobouk ve křoví. Opřel se do toho tak, že mladí kluci, jeho hudební doprovod... jen smekli... Prý: „Takhle zpívají staří dědci." Bylo nádherné vidět, kolik života v něm je... kolik vášně a lásky k životu.
Byl to pro mě úžasný dar.
Každopádně, jak je život spravedlivý… já nelitovala svého času, cesty, peněz, postavila se i svému strachu… a odměnu jsem dostala již teď mnohonásobnou zpátky…
Nejen tím, že jsem rozšířila svoji komfortní zónu… ale díky této akci pro Františka jsem se seznámila s velmi zajímavým mužem…
Co bude dál? Nevím… ale těším se. :-)
Miluju proměnlivosti života.
 

Tanec divošky

Tanec divošky
Cena: 220,00 Kč

Audio balíček pro sebeléčení - CD

Audio balíček pro sebeléčení - CD
Cena: 250,00 Kč

Mámou v pohodě

Mámou v pohodě
Cena: 650,00 Kč

Barevné okamžiky

Barevné okamžiky
Cena: 269,00 Kč

Jak o sebe pečovat E-BOOK

Jak o sebe pečovat E-BOOK
Cena: 333,00 Kč

Nejbližší akce

Individuální konzultace v Praze

Místo konání: Studio Osm, Srbská 2 Praha
Datum konání: 23.08.2019 - 23.08.2019.,
od: 10:00. - 18:00.
všechny akce

Přejete si, abych Vám byla podporou na Vaší cestě?

Třikrát do měsíce Vám zasílám své krátké originální texty, které nejsou nikde jinde publikovány. Slouží jako podpora, zamyšlení či podnět k tomu, jak lze svůj život maximálně a vědomě prožít.

Zde uveďte svůj e-mail. .

odhlášení

Napište mi

Ženy v pohodě na Facebooku

Navštivte také naše stránky na Facebooku

KONTAKT

+420 736 455 107
m.krepelkova@zenyvpohode.cz

E-book
můj příběh

PROBUZENÍ z pekla
aneb cesta k ŽIVOTU

stáhnout
E-book můj příběh